Depilacja laserowa vs elektroliza. | depilacja.org

Depilacja laserowa vs elektroliza.

przeczytaliśmy to dla Ciebie: 4laserhairremoval.com – Bethany North

Jeśli zastanawiasz się nad sposobem trwałego usunięcia włosów, możesz mieć na początku trudność w wybraniu sposobu depilacji. Praktycznie najważniejszą dla ciebie różnicą jest fakt, że depilacja laserowa jest przeznaczona dla ciemnych włosów niszczy mieszki włosowe energią cieplną z błysku laserowego i niszczy je trwale uszkadzając. Ponieważ każdy włos rośnie według swojego, innego cyklu aby uszkodzić i wydepilować wszystkie włosy konieczne jest kilka zabiegów. Laserowe usuwanie włosów musi być wykonane w serii około sześciu zabiegów, które będą skuteczne jeśli zostaną prawidłowo dobrane dla włosów w różnych cyklach wzrostu.

Niestety depilacja laserowa jest mało skuteczna przy jaśniejszych włosach jak włosy blond, rude lub szare. W tym przypadku możesz być dobrym kandydatem do elektrolizy, która jest skuteczną formą depilacji dla jaśniejszych włosów na ciele. Poza tym depilacja laserowa jest lepszą alternatywą dla ciemnych włosów na jasnych i ciemnych odcieniach skóry. Istnieją oddzielne lasery do jasnych odcieni skóry i jasnych włosów zapewniające bezpieczny efekt trwałego usuwania włosów, a istnieją również oddzielne długości fal laserów używanych do ciemniejszych odcieni skóry i włosów ciemnych. Jest to konieczne, ponieważ laser będzie koncentrował energię na melaninie i pigmencie pod powierzchnią skóry. Jeśli masz ciemniejszy odcień skóry i wykorzystasz technologię laserową przeznaczoną do skóry jasnej, energia cieplna może być zbyt duża i może powodować skutki uboczne.

Dla wielu ludzi, depilacja laserowa jest szybsza i bardziej przystępna niż możliwość elektrolizy. W elektrolizie igła zostanie wbita do każdego mieszka włosowego i za pomocą prądu elektrycznego uszkodzi włos u nasady. To może być bardzo uciążliwe jeśli rozważa się większą powierzchnię ciała, więc jest bardziej wskazane dla mniejszych obszarach, takich jak górna warga, brwi i broda. Warto pamiętać, że depilacja laserowa wymaga dużych środków ostrożności w leczeniu obszaru brwi, ponieważ światło nie może przenikać do oczodołu. Podobne środki ostrożności należy zachować, aby zapobiec uszkodzeniu oka w czasie elektrolizy. Kiedy okolica oka traktowana jest prądem. Musisz wiedzieć, która metoda jest mniej stresująca dla ciebie.

Jedno musisz wziąć pod uwagę, elektroliza jest dużo bardziej bolesna niż depilacja laserowa. Depilację laserową często można porównać do „strzału” gumką w powierzchnię skóry, podczas gdy elektroliza jest kłuciem igłą w każde miejsce z którego wyrasta włos. Dla pojedynczej sesji, elektroliza może wydawać się tania, ale trzeba pamiętać, że może potrwać do 30 wizyt, aby zobaczyć wyniki, których oczekujesz! W odwrotną stronę, depilacja laserowa oferuje wysoką cenę zabiegu, ale zwykle potrzeba szacunkowo od 5 do 7 zabiegów, aby zobaczyć wyniki trwałego usuwania włosów.

Ogólnie rzecz biorąc, depilacja laserowa jest szybka, zwłaszcza na mniejszych obszarach ciała. Technika laserowa może oferować dużą prędkość w leczeniu większych obszarów ciała i można ją przerwać w każdym momencie, jeśli jest niewygodna lub jeśli pacjent potrzebuje przerwy. Jako przykład, leczenie laserem górnej wargi może potrwać około pięciu minut, podczas elektroliza trwa znacznie dłużej. Ponieważ każdy mieszek włosowy jest traktowany indywidualnie, musimy poświęcić jedną minutę za sztukę. Oznacza to, że bardzo mały obszar – jak górna warga może zając do 30 minut, sześć razy dłużej od zabiegu depilacji laserowej.

Najważniejszą rzeczą do rozważenia jest kolor włosów, to decyduje czy trzeba elektrolizy czy depilacji laserowej. Elektroliza jest zalecana tylko dla typów włosów, które nie są usuwane przez laser, blond, szare lub rude. Elektroliza jest czasochłonna, droższa i bardziej bolesna od depilacji laserowej, zwłaszcza jeśli dotyczy większych powierzchni na leczonym organizmie. Technologie laserowego usuwania włosów zrobiły znaczące postępy i istnieje wiele różnych systemów z opcjami dla każdego obszaru na ciele, który chcesz depilować.

Podsumowując, depilacja laserowa ma minimalne skutki uboczne, takie jak obrzęk, zaczerwienienie, i nadwrażliwość skóry. Jeśli elektroliza jest robiona nieprawidłowo, może spowodować trwałe przebarwienia skóry. Jeśli chcesz trwałej redukcji owłosienia na dowolnym obszarze ciała, masz ciemny kolor włosów, depilacja laserowa jest najlepszym rozwiązaniem bezpiecznego i trwałego leczenia zbędnego owłosienia!

Comments are closed.

realizacja stron, alarmy, monitoring, telewizja cyfrowa