Depilacja woskiem | depilacja.org

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem jest popularnym i stosunkowo tanim sposobem na czasowe pozbycie się niechcianego owłosienia. Efekt utrzymuje się przez około 3 tygodnie, może być wykonana w salonie kosmetycznym jak i amatorsko w domu.

Do zabiegów depilacji w gabinetach kosmetycznych wykorzystuje się ciepły wosk kremowy lub twardy. Wosk kremowy ma miękką konsystencję i topnieje w temperaturze nieznacznie wyższej od temperatury skóry. Taki wosk stosuje się do depilacji wrażliwych części ciała jak twarz czy okolice bikini. Można go zastosować u osób o wrażliwej skórze, ze skłonnością do zmian naczyniowych.

Wosk twardy topnieje w wyższej temperaturze. Depilacja woskiem twardym jest dokładniejsza, ale niestety znacznie bardziej bolesna. Szybko i sprawnie wykonany zabieg pozwala ograniczyć ból do minimum. Z czasem jednak włoski odrastają coraz słabsze przez co depilacja staje się mniej bolesna.
Przed wykonaniem zabiegu skóra powinna zostać oczyszczona i odtłuszczona. Wosk można nakładać przy pomocy szpachtułki lub specjalnego aplikatora zamontowanego na pojemniku z woskiem. Cienka warstwa wosku powinna dokładnie pokryć cały obszar, z którego chcemy usunąć włosy. Następnie zrywa się ją jednym, szybkim pociągnięciem w kierunku przeciwnym do kierunku wzrostu włosów. Dodatkowo w przypadku wosku miękkiego, na skórę przyklejamy pasek materiału i zrywamy go z woskiem i włosami.

Depilację woskiem można stosować na wszystkie części ciała: okolice bikini, twarz, ręce, pachy, nogi. Po zabiegu nakłada się na skórę preparat łagodzący podrażnienie i działający przeciwzapalnie. Dużym problemem, z którym trzeba się zmierzyć decydując się na depilację woskiem jest problem wrastających włosków, który czasem może przerodzić się w zapalenie mieszków włosowych. Aby tego uniknąć należy wykonywać peelingi – zapobiegną wrastaniu włosków w skórę.

Depilacja woskiem powoduje podrażnienie skóry, szczególnie podczas pierwszych kilku zabiegów. Podrażnienie w postaci zaczerwienienia skóry i czerwonych krostek może utrzymywać się nawet kilka dni.

Odpowiedz

You must be logged in to post a comment.

realizacja stron, alarmy, monitoring, telewizja cyfrowa